۴ – دو سال گذشت

سال گذشته در چنین روزی و به بهانه یکسالگی سایت، مروری بر عملکرد یکساله‌ام داشتم و این که چقدر به اصول اولیه موردنظرم پایبند بوده‌ام. تصمیم داشتم در سال دوم تا حد امکان به موضوعات نیمه‌تمام بپردازم و موضوعاتی را که بحث بیشتر درباره آن‌ها را به “فرصتی دیگر” موکول کرده‌ام، موردتوجه قراردهم.
توجه و اظهار لطف دوستان و مراجعه‌کنندگان به سایت از همان ابتدای کار، بالاتر از حد انتظار بود و همین مسأله همیشه موجب دلگرمی بیشتر من شده‌است. بااین‌حال مجموعه عواملی موجب شد از شهریورماه گذشته، کارم قدری محدودتر و نامنظم‌تر شود. شاید این بی‌نظمی تحت‌تأثیر تألمات روحی ناشی از رحلت پدر بزرگوارم در اواخر مردادماه سال گذشته بود. به‌ویژه این که با فاصله کوتاهی مادر نیز خیلی بی‌سروصدا به او پیوست. سفر این‌دو عزیز که سالیانی طولانی در کنار هم زیسته‌بودند، برایم بسیار غیرمنتظره بود.
به‌این ترتیب، طی چندماه گذشته فعالیتم در عرصه نوشتن تقریباً منحصر به یادداشت‌هایی شد که برای روزنامه وزین دنیای اقتصاد تنظیم می‌کردم.
با شروع سومین سال فعالیت سایت، تصمیم دارم بی‌نظمی‌های چندماه گذشته‌ام را خاتمه دهم و بیشتر بنویسم. امیدوارم دوستان با راهنمایی و ارشادشان کمکم کنند.
اخیراً سرفصل دیگری بر مجموعه سرفصل‌های موجود افزودم: “یادها و یادنوشته‌ها”. مدت‌ها بود به این موضوع فکر می‌کردم که هرچند در خاطرات همچو منی شاید مطلب قابل‌توجهی نباشد، اما نوع خاصی از نگاه به گذشته و تأمل در نکات ظریف آن، می‌تواند جالب و حتی آموزنده باشد. امسال تصمیم دارم، چندین مورد از این دست یادداشت‌ها را تقدیم کنم. هدفم فقط بیان صرف وقایع گذشته و به‌گونه‌ای داستان‌سرایی نیست. بلکه به آن جنبه از وقایع خواهم‌پرداخت که به قول معروف حرفی برای گفتن داشته‌باشند. البته اجازه نخواهم‌داد خاطره‌نویسی به سیر معمول تنظیم و تقدیم یادداشت‌های اقتصادی و شبه‌اقتصادی دیگر لطمه بزند.
امیدوارم با لطف و توجه دوستان و با استفاده از راهنمایی‌هایشان سال سوم فعالیت را منظم‌تر و بهتر آغاز کنم.

نقل مطالب سایت با ذکر منبع آزاد است.